Ako postupovať v prípade veľmi zväčšených krčných mandlí?

Zodpovedané
13. jan 2023

Dobrý deň,

mám 2-ročného syna a od konca októbra sme si doma "podávali" chrípku. Syn mal stále sople, škaredý kašeľ. Užíval Zinnat. Myslela som si, že má stále upchaté dutiny, preto som ho zobrala na ORL. Tam mu zistili, že má obrovské krčné mandle. Vraj sa s tým nič nedá robiť, pretože je malý. Ster potvrdil aj Candidu v ústach.

Momentálne veľmi chrápe, ale je to lepšie ako predtým. Aspoň sa pravidelne nadychuje. Mal aj také pauzy, že sa mu iba nadvihoval hrudník, no nenadýchol sa a potom ako keby "zakrochkal". Do toho všetkého dostal ovčie kiahne, dnes je to 8. deň. Skúšam homeopatiká. Zlepšilo sa to, ale stále má veľmi zväčšené mandle.

Je to iba reakcia na toľko vírusov, alebo sa nezmenšia a bude nutná operácia?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslíte, že má zväčšenú nosnú mandľu? To by súviselo aj s chrápaním. U detičiek býva zväčšená po infektoch. Trvá to zväčša do mesiaca. Ak dlhšie, tak dieťa odosielame k ORL. Tam sa k tomu lekár vyjadrí.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas