Ako postupovať pri spánkovom apnoe?

Zodpovedané
27. sep 2022

Dobrý deň,

u svojho 20-mesačného syna si všímam spánkové apnoe. Na pár sekúnd prestane dýchať a potom sa strhnuto zhlboka nadýchne.

Mám to nejako riešiť?

Je šanca, že sa to upraví bez pomoci?

Ďakujem

Dobrý deň,

v určitej miere je to normálne u všetkých (detí aj dospelých). Pri spánkovom apnoe sú prítomné aj denné príznaky (nepozornosť, hyperaktivita, agresivita, zmeny nálad) a nočné (zlé spanie, časté budenie, chrápanie, častá zmena polohy spánku, záklon pri spánku).

Na diagnostiku je nutné polysomnografické vyšetrenie (v Martine).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas