Ako postupovať pri odplienkovaní skoro trojročnej dcéry?

Zodpovedané
9. máj 2022

Dobrý deň,

trojročná dcéra začala cca pred mesiacom odmietať sama od seba plienky. Tak som sa potešila, že už tomu začala rozumieť a začne chodiť na wc/šerblík.

No ani po mesiaci nie je schopná sama od seba sa vypýtať na nočník. Kaká prevažne do gatiek. Vždy ju musím núkať na wc a niekedy sa ani po troch hodinách nevyciká.

Včera som jej povedala, že jej kúpim plienky, keď sa nebude pýtať na WC.

Mám prerušiť celú snahu a dať jej plienku, alebo bojovať ďalej?

Ako postupovať pri odplienkovaní?

Ďakujem

Dobrý deň,

ťažko povedať. Na odplienkovanie je teraz najvhodnejšie obdobie - leto. Pokiaľ neplače, neodmieta sedieť na nočníku, skúšala by som ďalej.

Trojročné dieťa už rozumie, takže nejaké náznaky by už mohli z jej strany byť. Odporúčam kúpiť nejaké detské knižky na túto tématiku, spolu si ich pozerať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas