Ako postupovať pri kúpaní dieťatka v hypermangáne?

Zodpovedané
24. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o vysvetlenie ako správne postupovať pri používaní hypermangánu. Naša pani doktorka odporúča kúpať v hypermangáne každý deň (atopický ekzém). Inštruovala ma, že dieťa sa nemá počas používania hypermangánu umývať mydlom. Hypermangán však máme používať minimálne 1 mesiac v kuse + premasťovať podľa pokynov. Čiže 1 mesiac neumývať dieťa mydlom.

Je to takto v poriadku, alebo to bolo len zle pochopené?

Ešte mám jeden dotaz. Keď dieťa kúpem v hypermangáne, tak vždy sa voda po pár sekundách odfarbí do úplne čírej vody.

Je to normálne a má to tak byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

dieťatko môžete na konci kúpeľa v hypermangane pokojne umyť Syndetom určeným na atopickú kožu (Bioderma Atodermi či LRP Lipikar... či iné).

Hypermangán by mal mať ľahko ružovo fialovú farbu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas