Ako postupovať, keď sa 6 mesačné dieťa nepretáča na bruško?

Zodpovedané
25. jan 2022

Dobrý deň,

dcérka bude mat o týždeň 6 mesiacov a váži 10 kg. Problém je, že sa nepretáča na bruško. Krásne drží hlávku, dáva sa na bok, nôžky dvíha vysoko nad podložku a dáva si ich do úst. Hračky dávam z boku. Keď jej pomôžem, pretočí sa. Inak nič. Fontanela sa jej už zrástla.

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

náznaky na pretáčanie sú, nakoľko sa na boky dáva. Skúste ju motivovať hračkami - pokladajte ich do bokov. Aj vy na ňu rozprávajte z bokov, nie spredu.

Ak by to do mesiaca nešlo, tak je vhodná návšteva detského fyzioterapeuta. Dovtedy nech trávi veľa času na brušku a nech takto trénuje.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas