Ako postupovať, keď dvojmesačné bábätko má krvavú stolicu?

Zodpovedané
24. dec 2021

Dobrý deň.

dvojmesačný syn mal pred dvoma dňami v stolici krvavý hlien. Dnes mal najprv stolicu, ktorá smrdela krvavo a bola žlto-hnedá. K večeru už krvavo červená a krv bolo cítiť.

Už od piatka (17.12.) berie Maltofer, Celaskon, kyselinu listovú, Pyridoxin, BioGaiu a Sab Simplex. Na odberoch mal málo železa. Podávam mu to vo fľaške s Nutrilom 90 ml. Inak je plne kojená.

Môže to byť tými liekmi?

Mám skúsiť vysadiť lieky a odsledovat to?

Ďakujem

Dobrý deň,

je potrebné vyšetrenie, či ide naozaj o krv - vyšetrenie stolice. Môže ísť napr. o prejav alergie na BKM, či infekcie tráviaceho traktu.

Teoreticky môže ísť aj o reakciu na liečbu. To sa bez vyšetrenia stolice, resp. aspoň jej vizualizácie nedá určiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas