Ako postupovať, keď 6 mesačného syna napína pri každom zeleninovom príkrme?

Zodpovedané
11. apr 2021

Dobrý deň,

môjho 6 mesačného synka napína pri každej zelenine, čo sme skúsili. Prvé tri dni mal hokkaido (prvý deň sa z nej pozvracal), potom tie dva dni ho už len napínalo.

Potom 3 dni zemiak, 3 dni mrkva, 3 dni batat - zo všetkého ho napínalo.

Včera som mu dala ovsené vločky v rámci zavedenia lepku. Uvarila som ich vo vode a prepasírovala a kasu som mu dala. Z toho ho nenaťahovalo, aj spapal asi 2 lyžičky.

Dnes som mu spravila zemiak + hokkaido a zase zvracal. Naťahovalo ho hneď pri prvom súste. Ja mu to dám do pusinky, má ju stále otvorenú, ten príkrm mu stoji na jazyku. A keď to polkne, hneď ho natiahne. Takto to bolo pri každej zelenine.

Skúšala som pomixované, popučené, prepasírované, hustejšie, redšie a vždy ho napína.

Čo mi odporúčate?

Nechcem, aby si k príkrmom vybudoval averziu.

Ďakujem

Dobrý deň,

nič iné ako pomaly, postupne trpezlivo pokračovať. Skúste nasledovné - zajtra pred samotným príkrmom dať lyžičkou zopár lyžíc vody. Potom 1-2 zeleninky. Stačí.

Ďalší deň dajte 4 lyžičky (pri tolerancii), ďalší 5. Na viac lyžíc nechoďte, máte čas. Vždy začať s vodou. Uvidíte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas