Ako postupovať, keď 23-mesačný chlapec má smegmu?

Zodpovedané
12. sep 2022

Dobrý deň,

23-mesačný syn mal dlho prilepenú predkožku a hromadila sa mu tam smegma. Začala som robiť slezové kúpele a na kúsku mu povolila. Smegma ide von po veľmi malinkých kúskoch. Všimla som si to dnes. Neviem či to syna môže bolieť. Vytláčam ju najcitlivejšie ako viem, nie nasilu. On si nikdy nenechal chytať pinďúra, o to je to náročnejsie.

Aký je postup?

Viem, že treba všetko vytlačiť.

Ako zabránim zápalom?

Nejaké mastičky, vodičky, kúpele...

Ďakujem

Dobrý deň,

smegmu treba jemne odstraňovať pri preťahovaní, ideálne na dennej báze.

Ak nespolupracuje, skúste s mobilom, či zapojiť partnera, aby ho držal. Zápaly nemusia byť vôbec prítomné, pokiaľ neboli ani doteraz. Ide skôr o to, aby ste ho učili hygiene a smegmu odstraňovali, pretože pri dlhodobejšom "zanedbaní" by mohlo prísť ku komplikáciam.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas