Ako postupovať, keď 22-mesačnému synovi nejde stiahnuť predkožka a má smegmu?

Zodpovedané
16. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom smegmy u 22-mesačného chlapca. Jeho predkožka nejde vôbec stiahnuť. Naša pediatrička mi od narodenia káže predkožku chytiť medzi ukazovák a palec na oboch rukách a ťahať od seba, aby sa roztiahla. Synovi sa to nepáčilo už ako bábätku a mne tiež nie. Preto som to nerobila.

Naposledy mi hovorila opäť, že ju musím rozťahovať tak, aby sa uvoľnila. Biele zhluky kázala vytláčať. To však nejde, lebo to nemá kade vyjsť. Začínam byť z toho nepokojná. Syn nemá problémy s cikaním, ani žiadne zápaly či začervenania. Skúšala som týždeň slezové kúpele, ale žiadna zmena nenastala.

Je to problém, ktorý treba riešiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

smegma väčšinou vzniká až pri uvoľnenej predkožke. Ak je prítomná, mala by byť odstraňovaná.

Ak synček nemá problémy, zrejme by som nateraz iné ako kúpele v sleze a jemné pokusy o preťahovanie neodporučila.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas