Ako pomôžem 7 mesačnej dcérke, ktorá má problém s vyprázdňovaním?

Zodpovedané
17. dec 2019

Dobrý deň,

moja 7 mesačná dcéra má problémy s vyprázdňovaním. Tento problém vznikol v 5. mesiaci po očkovaní. Dovtedy mala stolicu pravidelne každé ráno. Kojená bola len mesiac.

Sunar ju zapiekol, tak pila Bebu Comfort ,s ktorou do 5. mesiaca nemala žiadny problém. Potom bolo už aj tak, že 10 dní nemala stolicu. Boli sme aj u doktorky, ktorá jej robila testy na alergiu. Tie boli negatívne. Nepomáha jej rúrka a ani Easylax.

Tlačí každý deň, veľmi sa namáha a vyjde jej možno centimeter tužkovitej stolice. Dávam jej surové jablko, slivkovú výživu, vlákninu v prášku, BioGaiu.

Myslím si, že stravou to nebude. Skúsila som aj tak, že som jej nedávala nič, teda len mlieko a surové jablko. A ani to nepomohlo. Potom zrazu aj po piatich a viac dňoch sa s námahou vyprázdni.

Začala som jej dávať zriedený džús jablkový 100% pretože z toho vypije aj 2-3 dcl (vody a čaju pila málo). Nič jej nepomáha.

Inak je živá, veselá, bruško tvrdé nemá a ani ju neboli. Ale keď tlačí, tak plače, kričí očervenie a celá je mokrá a spotená.

Ako jej môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

mlieko a mliečne výrobky majú skôr tendenciu zapekať, takže to nie je úplne najvhodnejšia cesta. Je potrebné navýšiť príjem tekutín.

7 mesačná, dajme tomu ak má 8 kg tak treba do nej "dostať" 800 ml tekutín. Tu sa rátajú polievky, voda, mliečko - všetky tekutiny.

Kúpte voľnopredajný Forlax a dávajte 1 vrecko denne podľa návodu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas