Ako pomôžem 5 ročnému dieťaťu, aby mu vzniklo binokulárne videnie?

Zodpovedané
1. nov 2020

Dobrý deň,

moje 5 ročné dieťa má strabizmus a aj veľký rozdiel v dioptriách. Plus škúlenie, ktoré je do diaľky v okuliaroch minimálne a do blízka v okuliaroch väčšie. Na operáciu to nie je.

Ako mu môžem pomôcť, aby mu vzniklo aj binokulárne videnie?

Je na to nejaké cvičenie?

Pomôže mu prelepovanie očka?

Ďakujem

Dobrý deň,

prelepovanie je v tomto prípade na vrub veľkého rozdielu medzi dioptriami, aby sa horšie oko "cvičilo".

Čo sa týka nácviku binokulárnych funkcií je o tom, aby dieťatko pozeralo súbežne oboma očkami naraz ale aby si spájalo obraz do jedného v mozgu.

Na to je toto cvičenie na doma, inak robia cvičenie sestry.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas