Ako pomôžem 2,5 ročnej dcérke, ktorá je už 4 dni na liečbe infúziami?

Zodpovedané
21. máj 2021

Dobrý deň,

som s 2,5 ročnou dcérou v nemocnici a už 4. deň je na liečbe infúziami kvôli rotavírusu.

Už 4 dni neprijala absolútne žiadnu stravu do seba a o vode ani nehovorím. Deň jej tiekla aj glukóza, ale teraz jej tečie len na zavodnenie. Stále len spi a boli ju bruško. Dávajú jej Smectu, Hylak a dostala aj Algifen od bolesti.

Ako dlho môže tento stav trvať?

Ako jej môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

buďte pri nej, čítajte jej, rozprávajte, mojkajte. Urýchliť sa to nedá, treba aby sa stav upravil za pomoci lekárov a infúzii.

Podľa mňa probiotiká nie sú zvolené správne. Volila by som Enterol, Yomogi alebo Probiofix IMUN, teda kmene, pri ktorých je štúdiami overená účinnosť pri akútnej infekčnej hnačke.

Postupne ju však treba realimentovať vodou a stravou. Treba to skúšať, urýchli sa tak priebeh choroby.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas