Ako pomôcť zahlienenému 4-mesačnému bábätku?

Zodpovedané
26. aug 2022

Dobrý deň,

máme 4-mesačného chlapčeka, ktorý mal pred 2 mesiacmi nádchu. Bol zahlienený a mal občasný kašeľ ako keby mu niečo zabiehalo. Odsávala som mu aj z nošteka, ale veľa soplíkov sa neodsalo. Ako keby to mal v krku.

Nasadil sa mu Fenistil, vitamín C a približne 2 týždne to bolo fajn. Následne sa to opätovne zhoršilo záchvatovytým kašľom, chrapotom a nasadili sa ATB Suprax, Kalciový sirup, Prospan. Opäť sa to zlepšilo.

Teplotu nemal nikdy zvýšenú a dýchanie mal zakaždým čisté. Výtery z nosa a hrdla boli negatívne. Boli sme dokonca aj hospitalizovaní. RTG hrudníka a aj laboratórne odbery v poriadku.

U 2 týždne aj inhalujeme 3x denne fyziologický roztok. Ono to nikdy neprešlo úplne, ten chrapot tam stále je. Aj keď chce s nami hovoriť, tak chrapčí až sa občas rozkašle, lebo mu tam niečo vadí.

Už sme z toho zúfalí, nakoľko aj synček je z toho podráždený.

Ako mu môžeme pomôcť?

Ako mu uľavíme od toho chrapčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o laryngomaláciu, na to príde lekár ORL. Ak nie, môže byť stále pozostatok z ochorenia. Ten potrebuje čas - zvlhčovať dýchacie cesty, ideálne inhaláciami a toaletou nosa. Viac nemáte čo asi urobiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas