Ako pomôcť trojtýždňovému bábätku, ktoré sa pučí?

Zodpovedané
20. nov 2021

Dobrý deň,

môj trojtýždňový synček pije umelé mlieko France Lait. Raz za deň sa vykaká. Počas celého dňa sa veľmi pučí a pučí. Je nervózny, dávam mu popíjať feniklový čajík.

Ako inak mu môžem ešte pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

feniklový čaj vôbec neodporúčam. Nie je ničím dokázané, že by pomáhal. Je to taká stará zažitá vec, ktorá sa však v modernej medicíne neodporúča. Príjem iných tekutín ako mlieka môže uškodiť.

Kúpte probiotické kvapky BioGaia® Protectis, ktoré dlhodobo treba dávať raz denne 5 kvapiek do 3. mesiaca. Ak máte pocit, že je problém aj s vyprdkaním sa, tak aj Espumisan L, ktorý treba tiež dávať pravidelne 5x denne 25 kvapiek.

Dobré je ho aj mať rozbaleného vo vyhriatej miestnosti a cvičiť s nožičkami. Podvíhať mu ich, pritlačiť k brušku. Bruško masírovať v smere hodinových ručičiek, také zväčšujúce sa krúžky okolo pupčeka. Na bruško môžete priložiť teplú plienočku z radiátora.

No a veľa lásky, trpezlivosti, nosenia sa. Ide o koliky, ktoré zvyknú odznieť okolo 3. mesiaca.

Probiotické kvapky BioGaia® Protectis

Probiotické kvapky BioGaia® Protectis sú prvé kvapky so živými a aktívnymi baktériami.

Espumisan L

Espumisan L je liek vo forme kvapiek. Obsahuje simetikón, ktorý pôsobí v žalúdkovo-črevnom trakte ako odpeňovacia látka a používa sa ako diagnostická pomôcka. Môže sa používať pre všetky vekové skupiny.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas