Ako pomôcť trojmesačnému synčekovi, ktorého trápia nočné soplíky?

Zodpovedané
23. feb 2022

Dobrý deň,

mám trojmesačneho synčeka. V noci už spával krásne a budil sa iba na papanie po troch hodinách a hneď zaspinkal. Pred asi troma týždňami ho začali trápiť nočné soplíky. Nie veľa, ale nedokáže spinkať ani hodinku v kuse. Dávam mu morskú vodu, tá však nezaberá. Doktorka mu robila stery, našli mu zlatého stafylokoka. Užíval Pamycon. Nepomohlo.

Doktorka tvrdí, že to už stafylokok nie je a treba to len sledovať. Lenže podľa mňa nie je normálne, aby trojmesačné dieťatko malo každú noc soplíky a nespalo kvôli tomu ani hodinu vkuse. Niekedy už až kašle, lebo mu to prekáža.

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pred každým spánkom musíte robiť veľmi poctivú hygienu nosa - morská voda, nechať pôsobiť aspoň 20 sekúnd, odsať, aj opakovať 2x. Synčeka na noc vyložiť - kúpte klinový matrac.

Nič iné by som nateraz nerobila.

Bohužiaľ soplíky rozhadzujú spánky, je to nepríjemné. Rovnako sa však nedá nič iné ordinovať, resp. nie je na to nateraz (našťastie) dôvod.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas