Ako pomôcť trojmesačnej dcérke, ktorej sa tvoria fľaky po tele?

Zodpovedané
25. nov 2021

Dobrý deň,

trojmesačná dcérka sa už týždeň trápi so suchými fľakmi na nožičkách a brušku. Predtým boli začervenané. Pediater jej dal Fenistil a prípravok do vody, no žiadna zmena. Tvoria sa jej aj nové.

O aký problém ide?

Ako môžeme dcérke pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o atopické prejavy, treba zvoliť vhodnú kozmetiku (z rady Bioderma Atoderm či LRP LIPIKAR napríklad). Ideálne do vody vo vaničke sprchový olej a potom krém (určite nie olej).

A vhodné je dcérku objednať na kožné vyšetrenie. Neviem či je dojčená. Ak áno, tak vyraďte nateraz zo stravy bielkovinu kravského mlieka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas