Ako pomôcť synovi, ktorému sa šúpe koža na palci na nohe?

Zodpovedané
22. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nášho 3,5 ročného syna, ktorému sa už niekoľko dní výrazne šúpe koža pri palci na nohe pod nechtom a v okolí bruška palca. Nikde inde sa mu to nešúpe. S palcom zakopol o zem vonku, keď chodil bosí. Krvácalo mu to. Od tejto doby nechodí po vonku bosí.

Raz do týždňa chodí na gymnastiku, kde chodí v telocvični bosí. Palec mu denne dvakrát premasťujem detským krémom, ale nepomáha to.

Ide o stav po úraze alebo o mykózu?

Ako mu môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

skúste premasťovať Imazol krémpastou po dobu týždňa.

Ak sa to zlepší, išlo o mykózu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas