Ako pomôcť ročnému synčekovi, ktorý má kiahne?

Zodpovedané
10. okt 2022

Dobrý deň,

ročný synček má od piatka kiahne. Zároveň sa u neho objavila hnačka - každý deň riedka stolica aj 10x.

Môže to súvisieť s kiahňami?

Kúpam ho 2x denne v hypermangáne alebo harmančeku. Kiahne má aj v kútiku oka.

Môže ísť hypermangán na tvár?

Kiahne natieram propolisovou tinktúrou. Proti hnačke dávam 1x do dňa Enterol a syn má diétu - jogurt, banán, piškóty, pečivo, mixovaná zelenina a mlieko.

Postupujem správne?

Môžem mu ešte nejako pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

postupujete správne. Hypermangánový obklad môže ísť aj k očku.

Môže byť aj hnačka pri kiahňach. Diéta a probiotiká by mohli urýchliť ozdravivanie. Dbajte na jeho dostatočnú hydratáciu. V prípade, že sa škriabe, tak pridajte antihistaminiká.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas