Ako pomôcť ročnému synčekovi, aby nechrapčal?

Zodpovedané
7. okt 2021

Dobrý deň,

môj ročný synček mal soplík a z toho následne vlhký kašeľ. Trvalo to cca 2 týždne. Už týždeň nepozorujem žiaden sopeľ a ani kašeľ. Synček je dojčený a keď papá, tak mu niekde vzadu v nošteku chrapči.

Do nosa dávame Aliamare. Skúšala som aj odsať, ale soplík nejde a ani netečie. Keď spinká a keď sa hrá, tak tiež mu tam nič nechrapká. Len pri dojčení.

Môže to byť pozostatok nádchy?

Čo odporúčate, aby mu tak v nošteku nechrapkalo?

Inhaluje 3x po cca 10 minút.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže to byť pozostatok. Robíte všetko správne, treba iba čas. Výborne, že chce aj inhalovať. Prejde to rýchlejšie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas