Ako pomôcť nervóznemu 9 mesačnému synovi, ktorý má prdíky?

Zodpovedané
30. dec 2021

Dobrý deň,

9 mesačnému synovi sa 4 - 5 dní dozadu objavili prdíky. Prdká v priebehu celého dňa. Nezavádzali sme novú potravinu. Stolica je pravidelná, možno trošku tvrdšia ako zvyčajne. Je skoro od narodenia na UM, každý deň dávam probiotiká Probiofix.

Celý deň je nervózny, nič ho nebaví. Keď sa hrá, tak sa pýta na ruky a vzápätí hneď chce ísť dole. Táto nervozita trvá aj dlhšie ako samotné prdiky.

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

S pozdravom
Andrea

Dobrý deň,

nemyslím si, že nervozita súvisí s prdíkmi. To, že sú prítomné je práveže dobré. Ak by neboli, bol by nafučaný a mohlo by ho bolieť bruško.

Skôr mi to príde ako syndróm rastu chrupu, či prvé prejavy separačnej úzkosti.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas