Ako pomôcť mesačnej dcérke pri bolestiach bruška?

Zodpovedané
28. sep 2022

Dobrý deň,

dcéra má mesiac a približne 2 týždne ju bolí bruško. Sťahuje k nemu nožičky, má ho nafúknuté, pučí sa. Plače až tak, že je bordová v tváričke. Zatína pästičky, ale neplače 3 hodiny denne. Trvá to možno hodinku, niekedy pár minút.

Počas dňa pekne prdká a kaká vždy večer. Skúšali sme Espumisan, Coliprev. Dávame aj probiotiká, ale nič zatiaľ nezaberá. Od narodenia je na umelom mlieku.

Najprv bola dokrmovaná, mala Hipp Combiotik. Teraz je plne na umelom mlieku. Menili sme značku na Hipp HA. Z Combiotic ju veľmi bolelo bruško, pri zmene na HA to bolo ešte horšie. Mala zapáchajúce hnačky, bola nervózna celý deň. Zmenili sme znova na Sunar Premium a už je spokojná. Pekne papá, len ju znovu začalo bolieť bruško. Má zelenú hnačku 1x denne vždy večer.

Ako jej môžeme pomôcť pri bolestiach bruška?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o také slabšie koliky. Nápomocné podľa štúdii sú iba probitoiká BioGaia. Všetko ostatné nie je dokázané.

Veľa rodičom sa ešte osvedčuje - Espumisan pravidelne 5x denne, masáže bruška v smere hodinových ručičiek, cvičenie s nožkami, dobre odgrgnutie po každom kŕmení.

No a veľa síl, trpezlivosti a myšlienka, že je to len obdobie. Veľa sa láskajte, noste, aj telo na telo (myslím naholo) a majte podporu v partnerovi. Prestriedajte sa, spievajte si. Skúste nájsť spôsob ako to dcérke aj Vám bude čo najmenej ťažké. Raz zo dňa na deň koliky prejdú, cca po 4. mesiaci.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas