Ako pomôcť dieťaťu so štekavým kašľom?

Zodpovedané
15. apr 2019

Dobrý večer,

syn má 14 mesiacov a berie sprej Flixotide 50 dvakrát ráno a večer. Má štekavý kašeľ a kašle ako pri zápale priedušiek. Soplík má priesvitný. Dala som mu aj Ambrobene.

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý večer,

synček má laryngitidu. Prvou pomocou je inhalácia studeného vzduchu (okno, chladnička) a podanie antihistaminík podľa váhy (Fenistil, Zodac, Desloratadin). Spať by mal v dobre vetranej chladnejšej miestnosti (radšej ho obliecť, ale aby dýchal studenší vzduch) vo zvýšenej polohe (viac vankúšov/ podložiť postieľku na strane hlavy). Ak sa stav nebude lepšiť a nebude schopný dobre dýchať, je nutné ísť do UPS, po ceste v aute otvoriť okno a dýchať studený vzduch.

Zajtra potom v liečbe ponechané antihistaminiká, od kašľa môžete dávať na vykašliavanie (napríklad Ambrobene), na nádchu aj smrkať nos (morská voda a potom Nasivin), ak teplota od teploty antipyretiká, Flixotide pokračujte ako nastavený.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas