Ako pomôcť 6 mesačnej pri zápche?

Zodpovedané
12. júl 2022

Dobrý deň,

dcéra má 6 mesiacov a 3 týždne. Začali sme s príkrmami po ukončení 6. mesiaca. Spapá na obed aj cca 170 g príkrmu, chuti jej. Len nastal problém v tom, že má zápchy. Začala som dávať probiotiká, cvičím s ňou, masírujem jej bruško.

Ako jej môžem ešte pomôcť?

Čo jej môžem dať?

Ďakujem.

Dobrý deň,

neviem, či do každého príkrmu dávate olej - treba práve ako prevencia zápchy, pri tomto množstve príkrmu pokojne 2 čajové lyžičky (repkový / olivový). Druhá vec je pitný režim , pokiaľ je zapečená, treba ho navýšiť pitím vody. Probitoiká Probiofix imun baby a masáže + niečo teplé na bruško sú samozrejme tiež dobré techniky. Po prechode na príkrmy sú zápchy pomerne častým prechodným javom - kým si bruško "zvykne".

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas