Ako pomôcť 6 mesačnej dcérke, ktorá má atopický ekzém?

Zodpovedané
31. dec 2019

Dobrý deň,

moja 6 mesačná dcérka má atopický ekzém a bola jej predpísaná kortikoidná masť. Táto masť jej nepomáha. Ekzém sa jej troška zlepší na jeden deň a na ďalší má opäť veľké mokvajúce ložisko. Pokožku jej pravidelne premasťujeme, ale už sme zúfalí.

Ako jej môžme pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak nie ste sledovaný u kožnej lekárky, tak treba, aby ste ju navštívili. Ak už ste, treba to skonzultovať s ňou.

Čo určite viete, že kožu mimo kortikoidnej maste treba natierať aj 5xdenne dobrým krémom pre atopickú kožu, dieťa nekúpať v teplej vode, neobliekať do veľa vrstiev. Koža sa nesmie potiť, nesmiete používať žiadne aviváže atď.

Nateraz je potrebné aj predpísanie a branie antihistaminík.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas