Ako podporiť imunitu 10 mesačného synčeka, ktorý prekonal Covid-19 a zápal mechúra?

Zodpovedané
6. júl 2021

Dobrý deň,

môj 10 mesačný synček prekonal Covid-19. Neskôr mal zápal močových ciest a zápal močového mechúra. Momentálne má angínu a zápal stredného ucha. Už 2x bol liečený antibiotikami.

Existuje niečo na podporu imunity pre takéto dieťatko?

Pravidelne užíva probiotiká a vitamín D.

Ďakujem

Dobrý deň,

zápal močových ciest je z baktérie, nemá súvis s imunitou. Teraz vitamín C je v ovocí, takže najvhodnejšie dopĺňať ho tak - jahody, maliny, čerešne atď.

Ak však niečo naozaj chcete, tak napr. niečo takéto pre deti od 6 mesiacov - zrovna aj pri zápale močových ciest by to bolo vhodné https://www.pilulka.sk/virde-brusnica-s-betaglu...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas