Ako odstrániť zlostenie sa u 5,5 mesačnej dcérky?

Zodpovedané
8. jan 2022

Dobrý deň,

mám 5,5 mesačnú dcéru. Ak nie je po jej, tak sa dokáže nazlostiť. Inak je to usmievavé dieťa, ktoré sa usmieva na všetkých naokolo. Dokonca aj na úplne neznámych. Rada sa hrá, veľmi rada sa mojká a vyžaduje pozornosť. Nechce byť sama.

Nie je to na tak malé dieťa skoro?

Ako odstrániť zlostenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to možno skorej ako u väčšiny detí, ale nie je to nič chorobné. Prejavuje svoj temperament a názor na to, že chce pokračovať v danej aktivite.

Odstrániť sa to nedá, je to prirodzené. Postupne, možno tak po roku, ako bude staršia budete vedieť viac vysvetľovať a určovať hranice. Nateraz je ešte na vychovávanie tohto typu skoro.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas