Ako odplienkovať 2,5 ročné dieťa?

Zodpovedané
22. apr 2021

Dobrý deň,

mám 2,5 ročnú dcéru a začali sme s odplienkovanim. Aj si posedí na nočníku, ale nevyciká sa. Vždy po 10 minútach vstane, že jej netreba a vyciká sa na stoličke alebo hocikde inde. Vôbec jej neprekáža, že je mokrá. Aj som ju nechala chvíľku mokrú a ona nič.

Nerozpráva, len všetko ukazuje. V máji máme zápis do škôlky a chcela by som, aby ju v septembri zobrali.

Aký je Váš názor a čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúsila by som napr. kúpiť detské sedadlo na WC a schodík, nech ide na WC ako dospeláčka.

Ukazujte jej ako cikáte Vy, partner, babka. Ak uvidíte na ulici psíka upozornite na to keď ciká, ukáže si kaluž. Takto to robia psíci a nie ľudia. Ľudia chodia na záchodík.

Neriešte pred ňou neúspešne pokusy, resp. pocikania sa. Pochváľte za každý úspech.

Trpezlivosť ruže prináša. Buďte pokojná, nestresujte sa so šibeničným termínom, prenesiete to na dcérku.

Do septembra to určite dáte.

Držím prsty.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas