Ako nakopnúť metabolizmus u dvojročnej dcérky, aby začala pravidelne kakať?

Zodpovedané
24. feb 2020

Dobrý deň,

moja dvojročná dcérka má už cca 2 - 3 mesiace problém so stolicou. Nekaká aj 3 dní, potom s plačom tlačí pol dňa. Keď sa konečne vykaká, tak stolica je tvrdá. Lekárka jej nasadila Duphaston, vraj do mesiaca zaberie. Zatiaľ sa to veľmi sa to neupravilo.

Dcérke som vysadila kravské mlieko a prešla znova na umelé mlieko, ale nepomohlo to. Ja mám intoleranciu na mlieko. Dcérka má problém s pitím vody.

Ako nakopnúť metabolizmus u dcérky, aby začala pravidelne kakať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

asi skôr myslíte Duphalac, nie Duphaston. Alternatíva pri problémoch so zápchou je aj Forlax, ten je voľnopredajný (ak ten tak Duphalac nie).

Problém bude s príjmom tekutín - musíte nejako docieliť aby Vám viacej pila (skúste riediť ovocnú šťavu, čajík, alebo napríklad jej dávať viacej polievky).

Zároveň v strave pozor na pečivo, cukor (najmä kupované sladkostičky), celkovo múčne jedlá. Preferovať skôr zeleninové "vyjedačky" - ako uhorka, rajčina (tie obsahujú veľa vody) a ovocie taktiež skôr jabĺčko so šupkou, pomaranč,nie banány.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas