Ako môžem pomôcť trojtýždňovému bábätku, ktoré sa pučí?

Zodpovedané
15. apr 2021

Dobrý deň,

syn má 3 týždne a často sa pučí akoby sa mu nedalo vykakať. Celý sčervenie a začne plakať. Plače aj keď prdká.

Ako mu môžem pomôcť?

Je inak pokojne bábätko, plače veľmi málo (v porovnaní s prvým synom) a veľa spinká. Je plne dojčený, má dosť pocikaných plienok, kaká skoro do každej plienky. Ja sa snažím dávať si pozor aj na stravu.

Ďakujem

Dobrý deň,

cvičenie s nožičkami (priťahovať k hrudníku, zatlačiť, bicyklovať s nožičkami, baby masáže - v smere hodinových ručičiek okolo pupku, stále väčšie krúžky s primeraným tlakom. Nie iba hladkanie ale tlak. To robte aj 3 x denne po 0 minút vo vyhriatej miestnosti s vyhriatymi rukami).

Ak by mal koliky, kúpte probiotiká Biogaia a dávajte mu aj tie každé ráno. Nateraz to vyslovene na koliku nevyzerá, skôr ľahké problémy s vyprázdnením.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas