Ako máme dostať lieky do 2,5 ročnej dcérky?

Zodpovedané
5. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej 2,5 ročnej dcérky, ktorá nechce užívať lieky. A to ani v sirupovej forme a ani vo forme tabletiek. Dvakrát sme boli už v nemocnici, lebo sme nemohli do nej dostať antibiotiká.

Keď sa nám po 30 minútovom boji dostať do nej lieky, tak ich vyzvracia.

Čo máme robiť, aby sme pri každej chorobe nemuseli ísť ležať do nemocnice?

Začiatkom.septembra sme boli v nemocnici kvôli zápalu ucha a priedušiek.

Ďakujem za radu

Dobrý deň,

treba sa s ňou skúsiť formou hry, keď je zdravá, hrať na dávanie liekov, vysvetľovať jej, že to je dôležité atď.

Možnosť je napríklad rozdrviť tabletku s cukrom dať na veľkú lyžicu a dať jej prehltnúť tak, alebo iné formy skrytia.

Ďalšia vec je, ak vracala jedny ATB nemusí iné. Treba to iba trpezlivo skúšať, vysvetľovať si. Určite nebudete každé ochorenie musieť absolvovať v nemocnici.

Nebojte sa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas