Ako mám ročného syna motivovať do chôdze?

Zodpovedané
5. apr 2022

Dobrý deň,

syn má čerstvý rok a štvornožkuje už od 9. mesiaca. Chodí opatrne pri nábytku, pri stene. Ak mu ponúknem svoju ruku, chytí ju, ale hneď si aj čupne.

Málokedy sa mu podarí, aby kráčal pekne dopredu, keď chytí moje ruky. Nechávam ho veľakrát naboso a občas aj protišmykové ponožky. Má úzke nohy a všetky ponožky/capačky sú extra široké.

Skúšala som papučky Maník, pekne v nich kráčal. Teraz skúšam papučky Ciciban. Keďže podlaha je studená, niečo mu musím vymyslieť, aby mal stabilné nožičky.

Ako mám syna motivovať do chôdze?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemotivujte ho. Na čo? Nemusí ešte vôbec chodiť. Dostane sa do toho, keď bude chcieť a bude na to pripravený.

Ak pekne štvornožkuje, sedí, nebola žiadna odchýlka vývinu, tak chôdza nabehne pokojne po 15. mesiaci. Bez stresu. Na nožičky stačia ponožky, dajte radšej o vrstvu viac hore.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas