Ako mám používať tieto mastičky?

Zodpovedané
22. dec 2019

Dobrý večer,

mám predpísané tieto krémy a neviem ako ich zmiešať, aby som hormonálnej maste nedala veľa a neuškodila mojej 5 ročnej dcére. Mám jej to natierať kvôli vyhrážkam.

Môže jej väčšie množstvo mastičky uškodiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

liek Locoid Crelo - ten je hormonálny, takže tu aplikácia: emulzia sa nanáša rovnomerne v tenkej vrstve na postihnuté miesta pokožky. Pre lepšie prenikanie účinnej látky sa odporúča ľahké vtieranie emulzie do pokožky. Nenanášať na viečka a vyhnúť sa vniknutiu do oka. Nesmie sa nanášať na rany a vredy.

Pokožka tváre a kožné záhyby sú zvlášť citlivé na použitie kortikoidov, preto v týchto prípadoch je potrebná opatrnosť.Aplikuje sa 1-3x denne malé množstvo emulzie na postihnuté miesta na pokožke. Po zlepšení ťažkostí je zvyčajne postačujúca aplikácia 1x denne, prípadne 2-3x do týždňa.

V ichtyolovej masti nie je žiadna hormonálna látka, takže tam sa riaďte tým, čo Vám povedal lekár, ktorý masť predpisoval. Ak bude doma ichtyol pokojne aj ráno aj večer, ak pôjde niekam tak iba večer.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas