Ako má vyzerať správne plazenie 8 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
4. okt 2021

Dobrý deň,

mám otázku ohľadom plazenia sa skoro už 8 mesačnej dcéry.

Je správne, ak sa plazí tak, že sa zaprie o jednu ručičku a tak sa na nej aj priplazí ako ranený vojak?

Neplazí tak že si dá obe ručičky pred seba a pritiahne sa, ale stále len o tu jednu.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie takéto plazenie nie je správne - ide o asymetriu.

Celkovo plazenie sa dieťatka nie je správny pohybový vzorec. Je to iba nejaký medzistupeň medzi pivotovaním a štvornožkovaním (ktorý nemusí dieťa absolvovať) a pokiaľ 2 - 3 týždne takto plazí a nedáva sa na 4, tak je vhodné navštíviť s dcérkou fyzioterapeuta.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas