Ako liečiť zelené soplíky u dvojmesačného bábätka?

Zodpovedané
29. dec 2020

Dobrý večer,

môjmu dvojmesačnému synovi začali pred týždňom a pol ísť zelené soplíky. Bral Pamycon, Sinupret, detský Nasivin. Pravidelne som noštek prečisťovala Libenarom, odsávala, zvlhčovala vzduch. Pomohlo to na chvíľku, no od včera má zase soplíky, chrčí. Nasivin už dávať nemôžem, lebo ho bral týždeň.

Veľmi ťažko sa mu soplíky odsávajú. Mám Physiomer baby, dávam Sinupret, zase odsávam a zvlhčujem. Večer mal zvýšenú teplotu 37,4.

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

veľmi oceňujem ako máte veci pod kontrolou, všetko robíte presne ako máte.

Bohužiaľ nie vždy je to so soplíkom také jednoduché, pokračujte v odsávaní po morskej vode, Pamycon by som už nedávala, prosím ani antibiotiká ak by náhodou niekto chcel Vám predpísať!!

Pokiaľ nebude mať teplotu nad 38st C (opakovane) nie je dôvod na ATB len kvôli zelenému soplíku. Skúste ešte nasadiť probiotiká. Chce to čas.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas