Ako liečiť zdurenú bradavku u 14-ročného chlapca?

Zodpovedané
28. júl 2022

Dobrý deň,

14-ročný chlapec má jeden prsník ako keby zdurený pod bradavkou. Cítiť niečo mäkké pohyblivé ako keby žľazu (možno hrčku).

Veľa som čítala, že je to v puberte normálne. Naša doktorka má dovolenku do konca týždňa.

Poradíte zatiaľ čím mu to mám natierať?

Už som ho objednala aj na sono. Predpokladám, že nás tam doktorka aj pošle. Ak nepošle, tak pôjdeme aj tak. Termín sme dostali až ku koncu augusta.

Volala som zastupujúcej lekárke a povedala, že to nič nie je a je to bežné aj u chlapcov v puberte. Veľmi sa mi nepáčil jej pristup. Keď mu to chytím, tak to pobolieva až keď trošku pritlačím. Bradavka je na pohľad väčšia ako druhá a aj prso pôsobí trošku väčšie. Ako keby opuch alebo zdurená žľaza.

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčanie je absolvovať vyšetrenie lekárom a sonografiu. Nateraz by som na to asi ani nič špeciálne nedávala - nemyslím si, že by to malo efekt.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas