Ako liečiť zarastajúce nechty na nohách u trojmesačného bábätka?

Zodpovedané
4. feb 2022

Dobrý deň,

moje trojmesačné bábätko má zarastajúce palce na nohách. Asi týždeň trvá začervenanie, na začiatku vyšiel aj hnis. Teraz to dezinfikujeme Dettolom, na noc Gafor s ichtamolom. Prsty sú stále dosť červené.

Ako môžem môjmu dieťatku pomôcť?

Ako sa dá predchádzať zarastaniu nechtov?

Ďakujem

Dobrý deň,

robíte to skvele. Presne tak by som Vám odporučila.

Na to, aby nechtíky nezarastali je potrebné zmeniť techniku strihania. Buď teda strihajte do oblúka alebo do rovna. Neviem ako robíte, ale skúste to opačne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas