Ako liečiť zápchu u 7 týždňovej dcérky?

Zodpovedané
7. feb 2020

Dobrý deň,

moja 7 týždňová dcérka je na umelom mlieku Beba Optipro 1 HA. Týždeň má stolicu v normálnej frekvencii 1x až 2x za deň. Potom príde pár dní, keď jej to nejde ani raz za 2 dni.

Strašne plače aj niekoľko hodín. Krčí nožičkami, tlačí a nič. Vidno, že ju bolí bruško. Skúšali sme od masírovania bruška cez cvičenie nožičkami, teplý kúpeľ, pomoc s teplomerom, polohovanie na bruško a nič nepomohlo.

Mohlo je nezapasovať mliečko?

Môžem jej dať do mlieka, ktoré obsahuje probiotiká ešte ďalšie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno, probiotiká môžete určite dať.

Možno treba zvážiť zmenu umelého mliečka za nejaké iné, ktoré by jej lepšie zapasovalo na kakanie.

Bohužiaľ neexistuje také univerzálne mliečko. Je to individuálne od dieťatka k dieťatku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas