Ako liečiť zápchu u 7,5 mesačného dojčaťa?

Zodpovedané
1. feb 2021

Dobrý deň,

od zavedenia príkrmov (ukončeného 6. mesiaca, predtým dieťa plne dojčené) sa trápime so zápchami. Stolica je veľkosti hrášku/orecha a tvrdá. Je jedno, aký príkrm podám. Mrkvu a ryžu nedávam. Aktuálne sa snažím dávať raz denne zeleninový príkrm, občas masovo-zeleninový, konzistenciu sa snažím čo najtekutejšiu.

Od doktora sme dostali Macrogrol, ale ten neviem podať. Dieťa odmieta fľaše, resp. piť väčšie množstva z lyžičky/pohára. Trochu pomáha slivková šťava, ktorú do príkrmov pridávam. Už som skúšala aj uvarenú hrušku, jabĺčko ale bez väčšieho efektu.

Dieťa má čoraz väčší záujem o jedlo. Určite by sme mohli prikrmovať minimálne dvakrát denne.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

to isté by som ordinovala aj ja - Forlax.

Ak je to však problém, tak obyčajný Duphalac na pár týždňov. Tam by malo byt ľahšie dat dieťatku tých 5 ml na lyžičke.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas