Ako liečiť zapálené očko u dvojmesačného bábätka?

Zodpovedané
18. jún 2019

Dobrý deň,

naše dvojmesačné bábätko má od narodenia problém so zápalom očka. Mal skalenú plodovú vodu, čiže už v pôrodnici mu obe očká liečili.

Ľavé má úplne v poriadku a pravé mu stále slzí a má ho zahnisané. Ráno sa budí s úplne zeleno-žltým zalepeným očkom. Vybrali sme už aj Pamycon kvapky + masť Ophthalmo-Framykoin a nič. Lekárka stále čaká, či to neprejde. Prikladám aj výsledok zo steru očka.

Viete mi poradiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nakoľko sa výtok takto opakuje (a napriek dobrej liečbe neprechádza) skúsila by so preliečenie antibiotickými kvapkami.

Prípadne aj očné vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas