Ako liečiť zakalený moč u štvorročnej dcérky?

Zodpovedané
8. mar 2019

Dobrý deň,

moja štvorročná dcéra mala v priebehu posledných 2 mesiacov opakovane mliečne zakalený moč. Chemický rozbor (2x) mala v poriadku. Zakalenie sa vyskytlo náhodne, nemalo pravidelnosť a vyskytlo sa vždy maximálne raz za deň. A to popoludní alebo až večer.

S cikaním nemá problém. Teploty nemala, na bolesť sa nesťažuje. Ak by necikala ešte do nočníka, pravdepodobne na to ani neprídem.

Aký je Váš názor?

Je to potrebné ešte ďalej riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

farba a vzhľad moču sa počas dňa mení niekedy naň vplýva aj skonzumovaná strava a vypité tekutiny.

V každom prípade, u dcérky by som doporučovala nabrať moč sterilne (po správnom umytí, stredný prúd moču), nakoľko chemickým vyšetrením moču sa určité patológie nezistia.

Sterilným odberom moču a následným odoslaním moču na sediment + kultiváciu sa môže odhaliť leukocytúria, bakteriúria... (prítomnosť bielych krviniek a baktérii v moči, svedčiacich pre infekciu).

Hoci dcérka nemá iné problémy, skúste sa informovať u pediatričky, či by ste u dcérky nespravili ešte aj tieto vyšetrenia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas