Ako liečiť zachrípnutú 10 mesačnú dcérku?

Zodpovedané
3. aug 2019

Dobrý večer,

moja dcérka bude mať 10 mesiacov a v stredu sme boli na poradni. Bola trocha zachrípnutá, idú jej zúbky. Trochu má aj soplík.

Zachrípnutie počuť vtedy, keď plače, alebo keď sa smeje. Ostala nepokojná a od stredy plače. Za nikým nechce ísť. Chce byť len na rukách.

Fenistiilové kvapky a olejové zábale nezaberajú.

Ako jej môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

dcérka má virózu, pravdepodobne ľahšiu formu laryngitídy.

Fenistil pokračujte (3x denne 6 kv. - pri váhe 8 - 10 kg). Môžete ju inhalovať Vincentkou.

Chce to čas. Vírus spôsobujúci laryngitídu a v tomto prípade zachrípnutie, môže pretrvávať aj týždeň- dva.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas