Ako liečiť zachrípnuté 6 mesačné bábätko?

Zodpovedané
3. nov 2021

Dobrý deň,

moje 6 mesačné dieťa je zachrípnuté. Zachrípnutie počuť, keď si mrmle. Hlas je čistý, nemá kašeľ. Nemá teploty a ani soplíky. Nos preventívne čistíme Physiomerom. Cíti sa dobre, len je občas trošku podráždené. To asi kvôli zúbkom, lebo si cmúľa rúčku.

V dome máme dostatočne vlhko, cca 65. Suchým vzduchom to asi nebude.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

iba dostatok tekutín, teda mliečka buď materského alebo umelého. Nateraz nie je potrebné podávať žiadne lieky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas