Ako liečiť zachrípnuté 17 mesačné dieťa?

Zodpovedané
9. dec 2019

Dobrý deň,

môj 17 mesačný syn má od včera teplotu a tečie mu biele z nosa. Od dnes má suchý kašeľ a je zachrípnutý. Zatiaľ sme takéto veci neriešili, keďže je prvorodený.

Aké lieky mu mám nasadiť?

Môžem s ním chodiť von?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je to laryngitída. Okrem toho, že treba dať niečo od kašľa - Stoptussin/Ditustat, niečo do nošteka - Nasivin 0,01% 3x1kv. Sú vhodné aj antihistaminiká - Fenistil podľa váhy.

Majte pokojový režim, nemal by sa jašiť, blázniť, piť tekutiny a byť skôr doma v teple ako vonku. Môže mať aj zvýšené teploty.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas