Ako liečiť výtok u 9 ročnej dcéry?

Zodpovedané
29. apr 2020

Dobrý deň,

moja 9 ročná dcéra má žltkastý výtok. Naša pediatrička rieši teraz len súrne prípady, tak mi len cez telefón poradila Canesten krém. Vraj to môže byť mykóza. Skúsili sme ho, no nepomohlo. Boli sme u gynekológa a on najprv predpísal Macmiror krém. Zabral len trochu. Dcére spravil výter a zisitili jej baktérie. Potom nám nasadil antibiotiká Augmentin, ktoré dobrala pred 4 dňami, ale výtoķ má stále je.

Je to normálne?

Máme sa znova obrátiť na gynekológa?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko už Vás "rozriešili" gynekológovia, asi by som dotaz skôr riešila s nimi.

Ja by som postupovala trošku inak - nasadenie dobrých probiotík, denne dať kefír/jogurt s probiotickou kultúrou. Skôr by som odporučila lokálne liečivá ako celkové antibiotiká.

Výtok nemusí znamenať hneď infekciu. Môže byť prítomný ako znak dospievania, zmenu vnútorného prostredia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas