Ako liečiť stratu hlasu po Covide-19 u 6 ročnej dcérky?

Zodpovedané
21. feb 2022

Dobrý deň,

pred týždňom sme všetci doma prekonali Covid-19 viac menej bez vážnejších problémov. Jeden deň teplota, potom nádcha a mierny kašeľ. Avšak 6 ročná dcérka už 6. deň ako keby úplne strácala hlas. Keď chce niečo povedať, tak až šepká. Ráno si odkašle hlieny, potom počas dňa sucho zakašle.

Už 6. deň dávam 2x denne lyžičku kalciového sirupu a Kalobu. Dnes je tretí deň, čo má Prednison 2x denne na odporúčanie doktora. Plus 2x denne Fenistil, ale fakt nebadám zlepšenie.

Ako dcérke pomôcť?

Čím jej uľavím, aby sa jej vrátil hlas?

Ďakujem

Dobrý deň,

časom + hlasovým pokojom + čajom s medom. Kalobu pokojne nechajte. Ostatné podľa mňa nie je indikované.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas