Ako liečiť silný atopický ekzém u štvormesačnej dcérky?

Zodpovedané
1. sep 2021

Dobrý deň,

keď mala dcérka mesiac, tak mala silnú dermatitickú seboreu. Vylúčila som skoro všetko z jedálnička. Teraz ako štvormesačnej sa jej to vrátilo asi v podobe ekzému. Možno je to tým, že som zaradila späť všetko do jedálnička.

Čo by ste nám odporučili?

Pediatrička nám predpísala Fucidin h.

Mám sa obmedzovať v strave, keď dojčím?

Budú sa jej kožné problémy v budúcnosti opakovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak dojčíte, mali by ste sa v tomto prípade obmedzovať.

Fucidin je liečba zapáleného atopického ekzému, ale mali by ste mať aj niečo na zabezpečenie toho, aby ekzém nevznikal. Je vhodné riadne vyšetrenie a liečba kožným lekárom!

A dovtedy kúpte niečo z lekárne - Bioderma Atoderm syndet do kúpeľa, nejaký krém, SOS sprey.

Určite aj probiotiká Probiofix Imun Baby.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas