Ako liečiť prváčku, ktorá je stále chorá?

Zodpovedané
13. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej 7 ročnej dcérky. Štyri roky v škôlke išla z choroby do choroby. Do škôlky chodila týždeň a hneď týždeň bola chorá.

Alergologička po testoch zhodnotila, že imunita je v poriadku. Diagnóza kolektív a mala som jej dať produkty na imunitu. Užíva vitamíny, papá veľa ovocia a užíva aj Imunoglukan.

Je prváčka a ide z choroby do choroby. Hrozia jej komisionálne skúšky.

Čo jej môže pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko je v riešení imunoalergológa, tak predpokladám, že ORL vyšetrenie má tiež v poriadku (ak nie - poriešiť to).

Také to "bežné" ako konvičkovanie, nosné aj celkové probiotiká popri vitaminoliečbe asi tiež robíte.

Potom na napadá už len naučiť dcérku poriadnym zásadám prevencie choroby - umývanie rúk opakovane - pred jedlom, po toalete, po každom kontakte s kľučkou dverí - po prestávke keď ide byť hodina poumývať si ruky (aby, keď sa zamyslí a strčí si pršteky do pusy mala ruky čisté), ale vždy s teplou vodou a mydlom!

Obmedziť fyzický kontakt s chorými deťmi. Dcérku dať do školy vždy dobre a precízne preliečenú.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas