Ako liečiť praskajúcu kožu na intímnych miestach 5 ročnej slečny?

Zodpovedané
17. apr 2022

Dobrý deň,

sestra žije s 5 ročnou dcérou v zahraničí. Obehali už x lekárov a nikto nevie, čo je jej dcére. Asi 3 roky jej praská koža na intímnych miestach. Tiež nad zadkom ako je záhyb, stále v záhyboch. Brala rôzne maste, dávala jej rôzne výluhy z byliniek, aj kortikoidné maste jej lekár dával na predpis.

Stále sa jej to vracia a koža praskne, bolí ju to a štípe a aj krváca.

Ďakujem

PS: Fotku prikladám v ďalšej otázke. Prosím fotku nezverejňovať

Dobrý deň,

a bola s dcérkou aj na gynekológii?

Môže ísť o opakujúca sa tvorbu synechií a následné praskanie kože pri ich necitlivom rozrušovaní.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas