Ako liečiť plienkovú dermatitídu u dvojtýždňovej dcérky?

Zodpovedané
10. jún 2022

Dobrý deň,

mám dvojtýždňovú dcérku a už od pôrodnice bojujeme so zapálenou pokožkou na riťke. Dcérka je dojčená, ale aj dokrmujem Kendamilom. Nemám toľko mlieka ako potrebuje, nepoužívame vlhčené utierky. Len čistú vodu. Nepomohla výmena plienok. Často meníme a vetráme zadoček. Sudokrem, rybia masť, Imazol, Neo pytiol, Framykoin, skorocelová masť a kúpeľ v repíku - nič nepomáha.

Stále sa to zhoršuje. Riešila som to s našim pediatrom a on nám odporučil nejakú namiešanú masť od neho z ordinácie a Imazol. Nepomáha to.

Ako môžem dcérke pomôcť?

Ďakujem

PS: Fotku prikladám v druhej otázke. Prosím nezverejňovať.

Dobrý deň,

odporučila by som všetko čo píšete + kúpať ju v hypermangáne + zmena mlieka umelého určite. Asi by som hneď skúsila mlieko, aké sa dáva pri ABKM, skúste sa popýtať pediatra.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas