Ako liečiť pískanie na hrudi u 5 ročnej dcérky?

Zodpovedané
10. feb 2020

Dobrý večer,

potrebujem poradiť ohľadom mojej 5 ročnej dcérky, ktorá pred dvoma dňami dobrala antibiotiká Klacid. Mala kašeľ a zapálené hrdlo.

Kašeľ trochu ustúpil, ale stále vykašľava hlieny. Stále píska na hrudi pri dýchaní a ja mám z toho strach. Berie aj Spiromon od alergologičky a Rupafin.

Na kašeľ momentálne dávame Solmucol 100 v prášku.

Ako liečiť pískanie na hrudi?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

treba ísť k lekárke. Zrejme ide o obštrukciu priedušiek a sú potrebné lieky (Ventolin, prípadne inhalácia). Doma môžete inhalovať Vincentku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas